Exproof Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Exproof Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Oldukça geniş kullanım alanı ve farklı yelpazelerden sunduğu ürün çeşitleri ile exproof ürün çeşitleri oldukça büyük bir kitle tarafından tercih edilmektedir. Patlamaya dayanıklı exproof ürün çeşitleri nelerdir? Konu başlığı altında exproof ürün çeşitlerine değinelim: Olası patlamaların ve büyük felaketlerin önlenmesinde aracı olan exproof, kullanıcılarını birbirinden farklı ve çeşitli ürün seçeneği ile karşılamaktadır. Riski yüksek ortamlar için yalnızca ülkemizde değil dünyanın dört bir tarafından kullanılan, dünyanın önde gelen elektrik ürünlerinin sağlayıcısı niteliğinde hizmet sunmaktadır. Üretilen elektrik ürünlerinin tamamı, insan hayatını ve sağlığını ön planda tutarak, yüksek standartlara ve yüksek yaşam koşullarına erişmeyi hedefleyen bir alandır. Exproof elektrik ürünleri ile ihtiyaçlar ve koşullar ne denli zor olursa olsun, tehlikeler önemli ölçüde giderebilmeyi başarmış ve dünyaca bir üne kavuşmuştur. Şimdi patlamaya dayanıklı exproof ürün çeşitleri nelerdir? Sorusunun cevabına hep beraber göz atalım:

Exproof ürünlerin Kontrol ve Ekipman Alanlardaki Kullanımı

Exproof ürünlerin kontrol ve ekipman alanlardaki kullanımı, uygun ekipmanlar ve araçlarla oldukça etkili ve detaylı yapılan kontroller sonucu olası riskler büyük ölçüde giderilebilmektedir. Bu alanda kullanılan exproof ürün çeşitleri, exproof VFD’LER, motor vericiler, kontrol pano sistemleri, kontrol anahtarları ve elektrik panolarıdır. Muhafıza alanındaki exproof ürünler: muhafıza alanındaki exproof ürünler: Bağlantı sağlayıcı kutu, bileşenli muhafazalar ve enstrüman muhafazalarıdır. Parça ve rakorlar alanında kullanılan exproof ürünler: Kondüvit gövdeleri, kondüvit kutuları, kondüvit contaları, havalandırma delikleri, boşaltma istasyonları, kablo rakorları ve kablo aksesuarları Fiş ve priz alanındaki exproof ürünler: IEC 309 ekipmanları ve elektrik ürünleri, Nema ekipmanları, kilitli güvenilirlikli prizler, tek kutulu yapıdaki çok pinli ekipmanlar

Exproof Ürünlerin Aydınlatma Alanındaki Kullanımı

Diğer alanlarda olduğu gibi exproof ürünlerin aydınlatma alanındaki kullanımı da oldukça revaçta olan, fazlaca kullanılan exproof ürünlerin bu alandaki çeşitleri şu şekildedir: LED armatürleri, florasan armatür, HID armatürleri ve acil aydınlatmalarıdır.

Exproof Ürünlerinin Ticari Ürünlerde Kullanımı

Kalitenin, güvenliğin ve iş gücü tasarrufunun bütünleştiği exproof ürünleri ticari anlamda da ayrıcalıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Exproof ürünlerinin ticari ürünlerde kullanımı şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • EMT bağlantı parçaları, Rijit/ IMC, AC/MC/FMC sistemleri
  • Sızdırmayı önleyici elemanlar, kondüvit sistemleri, Priz kutu ve kapakları
  • PRE –formance olarak nitelendirilen hazır fabrikasyon ürünleri
  • çeşitli muhafızlar ve son olarak da güneş enerji sistemleri

Exproof Ürünlerde Tehlikeli Bölge İrtibatı

Exproof ürünler, tehlike önleyici yapısıyla bilinmekle birlikte exproof ürünlerinin atlanan bir başka niteliği ise yenilikçi ve bütünleştirilmiş sinyalizasyon sistemi sayesinde patlayıcı riski bulunan ve zorlu endüstriyel ortamlarda olası sorunlarda ilgili birimlerle iletişime geçmek, irtibatı sağlamaktır.

Bu anlamda Exproof Ürün Çeşitleri Nelerdir? Sorusunu kavradıktan sonra exproof ürünlerin bizlere sunduğu exproof ürünlerde tehlikeli bölge irtibatı ürünlerini inceleyelim:

  1. Görsel ve sesli sinyal analiz cihazları
  2. Alarm çağrı merkezleri, VolP ve analog nitelikteki telefonlar
  3. Geliştirilmiş CCTV kamera sistemleri ve bütünleştirilmiş, üstün niteliklerle donatılmış olan mültimedya iletişim kanalları
Görüşmeyi Başlat
1
WhatsApp Hattına Bağlan
Asilsan Mühendislik A.Ş.

Whatsapp'tan bize ulaşabilirsiniz. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.