Exproof Sensör Nedir?

Exproof Sensör Nedir?

Fabrikaların, özellikle de patlayıcılık riski olan fabrikaların son dönemlerde en popüler teknolojilerinden birisinin hiç şüphesiz Exproof olduğunu söylemek son derece doğru olacaktır. Genel itibariyle son derece güvenli olan ve birçok tehlikeli olayın önüne geçen exproof teknolojisi birçok farklı alt parçaya sahip olmasıyla biliniyor. Bu parçalardan birisi de Exproof sensör isimli o özel parça. Peki exproof sensör nedir? Bu soruya oldukça sık rastlamak çok doğal. Exproof teknolojisinin alt parçalarından birisi olan sensör parçasıyla ilgili çeşitli bilgilerden bahsetmek mümkün. Öncelikle bu sensörlerin tek tip olduğunu söylemek mümkün değil. Birçok farklı tipleri olduğuna dair çeşitli bilgiler var. Bu farklı tiplerin her biri farklı özelliklere göre sensör görevi görebiliyorlar. Bu sensörler ciddi anlamda kritik özelliklere sahipler ve bu özellikleri konusunda kesinlikle hiç şüphe yok. Yani Exproof sensör nedir? Denildiğinde gerçekten önemli şeylerden bahsedildiğini söylemek gerekiyor. Bunların dışında sensörlerle ilgili olarak birçok şey söylemek de mümkün.

 • Exproof Sensör Ne İşe Yarar?

  Sensörler adı üstünde bir şeyi haber vermek için sinyal veren cihazlardır. Farklı özelliklere sahip sensörler farklı konularda performans gösterirler. Yani kimisi sıcaklığa kimisi basınca göre işaret vermektedir. Exproof sensörü ne işe yarar? Sorusunun cevabı kabaca böyle.

 • Exproof Sensör Fiyatları

  Sensörlerin fiyat aralıkları oldukça değişken denilebilir. Ancak genel olarak 3000 TL üzerinde seyrettiklerini söylemek mümkün. Yani exproof sensör fiyatları büyük oranda bu şekilde.

 • Exproof Sıcaklık Sensörü

  Exproof sıcaklık sensörü ürünlerinin genel özelliği tabi ki de sıcaklık üzerine çalışmasıdır. Fiyatları genel olarak sensör fiyatlarının aynısı denilebilir.

 • Exproof Basınç Sensörü

  Basınç sensörlerinin özelliği adından da anlaşılacağı üzere basınç kontrolü sağlamak üzerine çalışmasıdır. Exproof Basınç Sensörü özellikler olarak gayet dayanıklı denilebilir. Bunların dışında neyin basıncını ölçtüğünüz göre de değişiklik gösterebilmektedirler. Peki bu sensörler yapı bakımından nasıl görünüyorlar ve ne tip özellikler sahipler? Öncelikle çok kaliteli olanları piyasa da zaten bulunabiliyor ve bu konuyla ilgili herhangi bir soru işareti yok. Ancak genel anlamıyla bakıldığında farklı skalalarda ürünlerde var. Örneğin bazı sıcaklık sensörleri kullanıcılar için oldukça yararlı olabiliyorlar. Bu ürünler fiyat bakımından da farklı olsalar da genel anlamıyla benzer dış görünüşlere sahipler. Exproof sensör nedir? sorusuyla ilgili olarak bir başka detayda bu ürünlerin fiyat aralıkları denilebilir. Fiyatları konusunda gerçekten geniş bir skala söz konusu. Ancak genel fiyatlardan bahsedilecek olursa 3000 TL’nin üstündeki rakamlarla ilgili konuşmak gerekecektir. Ayrıca üstün kalite gösterenler daha fazla fiyatlardan dahi bahsedebilirler ancak genel olarak 3000 – 4000 TL arasında değişen bir fiyat aralığı olduğunu söylemek mümkün. Genel olarak sensörlerle ilgili bu tip bilgiler verilebilir. Ancak kurumlarla iletişim kurarak daha ayrıntılı bilgilerde almak mümkün.

Görüşmeyi Başlat
1
WhatsApp Hattına Bağlan
Asilsan Mühendislik A.Ş.

Whatsapp'tan bize ulaşabilirsiniz. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.